Yerel Yönetimler

Türkiye’ye Yeni Dünya ve Olimpiyat Şampiyonları Kazandıracağız

Vali , Güreş Tokat kapsamında Tokat’ta 1000 güreşçi yetiştirileceğini söyledi.

Valilik Makamında düzenlenen toplantıda Valiliğimiz koordinesinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yürütülen Spor Tokat kapsamında güreş branşında ilimizde ulusal ve uluslararası organizasyonlarda başarılı sporcular yetiştirilmesi için başlatılan Güreş Tokat çalışmaları değerlendirildi.

Vali Dr. Ozan Balcı, hazırlanan çalışma programı kapsamında öğrencilerin antrenörleri nezaretinde çalışmalarına devam ettiğini belirtti. Olimpiyatlarda ve dünya şampiyonalarında nice şampiyonlar çıkaran, güreşin merkezi Tokat’ın, ülkemize yeni şampiyonlar kazandırmasının hedeflendiğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Çocuklarımızın gelişimine destek olmak için turnuva ve yarışmalar düzenlenmektedir. Haziran ayında Gümenek Mesire Alanında il merkezi ve ilçelerin de katılımıyla büyük bir güreş şenliği yapacağız. Bu kapsamda güreşle ilgilenen çocuklarımıza malzeme desteği sağlanmıştır.“ dedi.

Güreş Tokat kapsamında 1000 güreşçi yetiştirileceğini kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, “Güreşe özel önem veriyoruz.  Güreşin Türkiye’de bir numaralı merkezinin Tokat olmasını hedefliyoruz. Tokat’tan yine nice nice şampiyonlar çıkacak. Güreşi seviyoruz, önemsiyoruz ve güreşe desteğimiz tamdır.” diye konuştu.

Toplantıya Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar, Güreş Tokat Koordinatörü Sezai Işkın ve proje ekibi katıldı.

 

14 Ocak 2020 Gülay KARTAL

 

 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı