Son Haberler
Anasayfa / İlçeler / Çarşamba Hukuk Fakültesi’nde kontenjanlar doldu

Çarşamba Hukuk Fakültesi’nde kontenjanlar doldu

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan, Hukuk Fakültesi`nin Çarşamba ilçesinde olmasından dolayı kendilerine herhangi bir olumsuz etkinin yansımadığını belirtti.
Huzur ve güven içersinde bir eğitim öğretim yılı beklediklerini belirten Rektör Hüseyin Akan, “OMÜ`de bu huzur ve güven her zaman vardır. Bu sene öğrenci sayımız ile yabancı öğrenci sayılarımız arttı. Eğitim programlarımız çeşitlendi. Öğrencilerin yemek ve barınma gibi sorunlarında ilerlemeler kaydedildi. Yeni yurtlar da yapılıyor ve yapılmaya devam ediyor. Tüm öğrencilerimize güzel bir eğitim öğretim sezonu diliyoruz” dedi.

Bu sene Çarşamba ilçesindeki Ordinaryüs Prof. Dr. Ali Fuat Başgil Hukuk Fakültesi ile Yeşilyurt Meslek Yüksekokulu`nda yeni eğitim-öğretime başlandığını açıklayan Akan, “Kampüs içersinde Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Sağlık Yüksekokulu binaları bitti bu sene eğitime başlandı. Eksik olan binalarımız ise Kavak ve Terme Meslek Yüksekokul binaları vardı. Bunlarda da bu sene inşaata başlanıldı.

Yine Gençlik ve Spor Bakanımız Suat Kılıç`ın destekleriyle Havza, Vezirköprü ve 19 Mayıs ilçelerinde ve kampüs içersinde yeni yurt binaları projeye alındı. Bafra ilçesinde de Turizm Fakültesi`ne ait bir bina inşaatı için girişimlere başlanıldı. Çarşamba ilçemize yeni açılan Ordinaryüs Prof. Dr. Ali Fuat Başgil Hukuk Fakültesi`nde kontenjanlar doldu. Puan sıralamasında ise yeni açılmamıza rağmen, Türkiye`de olduğu gibi yine tüm hukuk fakültelerinde orta sıralarda yer aldık. Yeni Hukuk Fakültemizin Çarşamba`da olmasından dolayı bize şu ana kadar herhangi bir negatif etki yansımadı” şeklinde konuştu.

Hakkında Samsun Haber

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı veya haberin tüm hakları Support Web Yazılım Bilişim'e aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı veya haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı veya haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı veya habere aktif link verilerek kullanılabilir....

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Metro Rent a Bus